Medzinárodný školský projekt

V minulosti sme cítili potrebu podporiť na našej škole projektové aktivity našich žiakov na medzinárodnej úrovni. Preto sme využili ponuku na účasť v medzinárodnom školskom projekte "Európsky strom priateľstva" spoločne so školami v Ostrave (Česká republika) a v Koszaline (Poľsko).

Táto úspešná trojročná spolupráca bola inšpiráciou pre našu ďalšiu účasť v medzinárodnom školskom projekte "Vstávaj Európa a hraj". V podávaní prihlášky sme boli úspešní a na realizáciu projektu sme získali 21 000 €. Základná škola v Kanianke tak bude počas nasledujúcich dvoch školských rokov 2012/13 a 2013/14 spolupracovať s piatimi partnerskými školami z Poľska (Ruda Śląska), Nemecka (Duisburg-Meiderich), Anglicka (Portsmouth), Portugalska (Vila Real) a Turecka (Polatli / Ankara).

Chceme ponúknuť naším žiakom, aby sa mohli v rámci vyučovania venovať aj ďalším zaujímavým aktivitám spoločne so svojími učiteľmi. Rozvíjať ich talent a záujem v oblasti športu, kultúry, cudzích jazykov, geografie, informatiky, ... . Naučiť sa spoluorganizovať projektové aktivity a byť tými najlepšími hostiteľmi, resp. hosťami pri spoločných projektových stretnutiach.