INFORMÁCIE pre účastníkov cestujúcich do POĽSKA

PREZENTÁCIA Z VYHODNOTENIA (20. 11. 2013): POLSKO_vyhodnotenie.ppt

Každý účastník musí po návrate z projektového stretnutia napísať správu o mobilite. Môže ju napísať ručne alebo na počítači. Formulár Správy z mobility si môžete stiahnuť tu:Sprava_Polsko.doc

xxxxxxxxxx

V túto chvíľu počet účastníkov cestujúcich na projektové stretnutie do Poľska je 16 (vrátane učiteľov).

UBYTOVANIE:

Všetci účastníci budú ubytovaní v hoteli IBIS BUDGET v Katowiciach (http://www.accorhotels.com/gb/hotel-6601-ibis-budget-katowice-centrum-previously-etap-hotel/index.shtml).

DOPRAVA:

Predpokladaný odchod všetkých účastníkov bude z autobusovej zastávky Kanianka, sídlisko v pondelok 30. septembra 2013. Odchod účastníkov je naplánovaný na 12,20h.

Poznámka: Všetci účastníci sa stretnú o 12,10h vo vestibule základnej školy pri hlavnom vchode. Odkiaľ sa spoločne presunú na autobusovú zastávku! Budeme cestovať prenajatým autobusom, ktorý nás zavezie až ku hotelu v centre Katowíc.

Do autobusu sme zakúpili pre všetkých 16 účastníkov minerálku (36 litrov). Takže o občerstvenie počas cesty tam i späť je postarané.

PROGRAM STRETNUTIA (aktualizované: 24. 9.2013 o 18:28h):

V rámci projektového stretnutia počas 2 dní ako voľnočasové aktivity pre nás pripravili poľskí hostitelia návštevu starobylého Krakowa (hrad Wawel, mestská tržnica), Wieliczky (soľná baňa, soľný hrad), Oswienčimu (múzeum v Auschwitz-Birkenau) a Harmeže (kostolík).

Každý z 58 účastníkov stretnutia z Nemecka, Slovenska, Turecka, Anglicka a Portugalska (učitelia, žiaci) musí zaplatiť poplatok 33 € čo zahŕňa dopravu a parkovanie, sprievodcu a vstupné do navštívených múzeí.

Budeme sa snažiť túto vec riešiť ešte počas nášho pobytu. Je možné, že sa Vám rodičom z tejto sumy (33 €) vráti väčšia časť. Uvidíme na konci nášho pobytu, v piatok 4. októbra 2013. V každom prípade budeme ešte o tom spolu hovoriť pri našom spoločnom stretnutí v našej škole, ktoré si môžeme urobiť aj spoločne s deťmi, keď budeme hovoriť o celom priebehu projektového stretnutia a celkových dojmoch (dostanete pozvánku).

Pri takomto veľkom počte účastníkov (58) je nemožné, aby sme tieto dva celodenné výlety mali hradené poľským organizátorom. Sme radi za bezplatné poskytnutie uvítacej večere v hoteli Novotel, obedu v škole a pravdepodobne i dopravy z hotela do školy v Rude Slaskej.

Počas jedného dňa navštívime Základnú školu v Rude Slaske. Okrem prehliadky školy a stretnutia so žiakmi a pedagógmi absolvujeme spoločne s ostatnými účastníkmi stretnutia športový deň. Aktívne sa zapojíme do pripravených súťaží. NEZABUDNITE si preto prosím ÚČASTNÍCI zobrať so sebou do POĽSKA aj športový úbor!

Každý účastník dostal informácie a program projektového stretnutia, viď INFOaPROGRAM_POLSKO.doc

VÝMENA PEŇAZÍ (vreckové): V ktorejkoľvek súkromnej zmenárni alebo banke v Prievidzi. Kurz zlotého k 1 euru sa v zmenárni pohybuje od 4,10 do 4,14 zlotého. Zmenáreň máva obyčajne výhodnejší kurz ako banka.

----------------------------

Predpokladaný návrat účastníkov bude v piatok 4. októbra 2013 v popoludňajších hodinách. Autobus príde s účastníkmi do Kanianky... s možným výstupom pri Jednote (stará Kanianka) a na zastávke Kanianka, sídlisko.

VAŠE DETI Vám v piatok už z nášho územia SR môžu dať telefonicky (mobil) vedieť približný návrat domov do Kanianky.

Každý účastník musí mať so sebou povinne EURÓPSKY PREUKAZ ZDRAVOTNÉHO POISTENIA (EPZP)! Ak ho nemá, musí si ho vybaviť u svojej zdravotnej poisťovni, resp. si vyžiada v zdravotnej poisťovni vystaviť na počkanie náhradný certifikát k EPZP.

xxxxxxxxxxxx

Prezentácia zo stretnutia s rodičmi účastníkov projektového stretnutia:

PROJEKTOVE_STRETNUTIE_POLSKO.ppt (aktualizované: 24. 9. 2013, o 19:02h)