INFORMÁCIE pre účastníkov cestujúcich do PORTUGALSKA

PREZENTÁCIA Z VYHODNOTENIA (20. 11. 2013)PORTUGALSKO_vyhodnotenie.ppt

AKTUALIZOVANÉ: 31. októbra 2013 o 11:19h

OZNAM: Dnes prišla správa od portugalského partnera ohľadom programu, ktorý pre nás plánujú. BUDEME SI MUSIEŤ uhradiť z vlastných peňazí stredajší výlet (návšteva múzea - paláca , návšteva vinárskej oblasti, plavba loďou po rieke Douro) vo výške 32,80€. Časť tohto poplatku si môžeme vykryť zo stravného (27,60€), zvyšok 5,20€ si však už budeme musieť KAŽDÝ doplatiť z vreckového!

DOPORUČUJEM si pozrieť nasledovné video o meste PORTO:http://www.youtube.com/watch?v=GxqVlqRUhRI

XXXXXXXXXX

Dňom 22. mája 2013 je pre všetkých účastníkov projektového stretnutia zabezpečené ubytovanie a doprava v portugalskom meste VILA REAL.

Nižšie uvádzam linky a informácie ohľadom nášho ubytovania a dopravy na projektové stretnutie v Portugalsku.

UBYTOVANIE:

Príchod do Porta (letisko) predpokladáme v sobotu 2. novembra 2013 večer o 22:45h.

1.) PORTO - Strávime tu dve noci. Ubytovanie bude v apartmáne:http://www.booking.com/hotel/pt/oportoinn-cosy-homes.sk.html?sid=373fd6966e17b7c9fd1e0c24fd707529;dcid=1  V apartmáne si budeme môcť spoločne pripraviť tak raňajky, obed, ako aj večeru .. keďže súčasťou apartmánu je i kuchyňa.

Na prehliadku mesta, ako aj nákupy budeme mať celú nedeľu a pondelok dopoludnia.

V pondelok 4. novembra z miestnej autobusovej stanice nám o 14:30h odchádza autobus do Vila Real-u. Predpokladaný príchod je o 16:00h.

2.) VILA REAL - Ubytovanie je rezervované v hoteli MIRA CORGO (http://www.hotelmiracorgo.com/)

Myslím, že je to najlepšia z možností ubytovania v okolí partnerskej školy aj s najlepšími hodnoteniami hostí.

DOPRAVA:

1.) KANIANKA - PRIEVIDZA - BRATISLAVA - VIEDEŇ, LETISKO

Predpokladaný odchod z Kanianky bude 7 miestnym autom rodiny p. Filtovej v sobotu 2. novembra 2013 o 11:30h (!) z aut. zastávky KANIANKA, sídlisko. Smer letisko Viedeň - Schwechat.

Poznámka: Predajca leteniek Student Agency nám doporučuje byť na letisku min. 2,5h pred odletom lietadla!

-------------

Návrat domov po prílete z Portugalska  bude v sobotu 9. novembra 2013 z letiska Viedeň - Schwechat opäť autom rodiny p. Filtovej až do Kanianky. S predpokladaným príchodom do Kanianky cca o 0:15h v nedeľu 10. novembra 2013, možno ešte skôr.

2.) VIEDEŇ, LETISKO - PORTO, LETISKO

Odlet je plánovaný z Viedne o 18:25h s prestupom vo Frankfurte. Predpokladaný prílet do Porta je o 22:45h.

Návrat: odlet o 12:30h z Porta s prestupom vo Frankfurte a príletom do Viedne o 19:30h.

Letíme spoločnosťou Air France a Lufthansa.

3.) PORTO, LETISKO - PORTO, MESTO

Z letiska sa premiestnime metrom linkou E do centra Porta.

Horarios_e_frequ__ncias_2012_2013.pdf

4.) PORTO, MESTO - VILA REAL

Dopravíme sa metrom do centra na železničnú stanicu, odkiaľ pešo prejdeme na autobusovú stanicu.

Z nej odchádza autobus do mesta Vila Real o 14:30h.

UPOZORNENIEKaždý účastník musí mať so sebou povinne EURÓPSKY PREUKAZ ZDRAVOTNÉHO POISTENIA! Ak ho nemá, musí si ho vybaviť u svojej zdravotnej poisťovni.

xxxxxxxxxxxx

Prezentácia zo stretnutia s rodičmi účastníkov projektového stretnutia:

PROJEKT_STRETNUTIE_PORTUGALSKO.ppt (aktualizované: 1. novembra 2013 o 21:40h)

xxxxxxxxxxxx

Každý účastník musí po návrate z projektového stretnutia napísať správu o mobilite. Môže ju napísať ručne alebo na počítači. Formulár Správy z mobility si môžete stiahnuť tu: Sprava_PORTUGALSKO.doc

V túto chvíľu už poznáme oficiálny program projektového stretnutia v meste VILA REAL. Jeho anglickú verziu si môžete pozrieť tu: Vila_Real_Meeting.doc

Slovenská verzia programu: Vila_Real_Meeting_SK.doc

Poznámka: Budúci týždeň nám hostitelia z Portugalska oznámia, čo si budeme v rámci pripraveného programu hradiť (platiť) sami. Predpokladám, že v rámci voľnočasových aktivít to môže byť, napr. plavba loďou alebo vstupy do historických pamiatok či múzeí.

-----------------

Každý účastník dostane informácie a program projektového stretnutia. Informácie pre účastníkov projektového stretnutia, viď: info_PORTUGAL.doc