Len nedávno bolo počuť povzdychy: „Už nech je koniec roka, nech sú už prázdniny....“ A sú! Super! Pokiaľ sa nepozriete do kalendára. Ten je však spravodlivý. Stránky prehadzuje rovnakým tempom cez školský rok i cez prázdniny . V mnohých z nás doznievajú príjemné chvíle strávené s našimi deviatakmi. Posledný týždeň bol slávnostný, veselý, smutný. Rozlúčkový večierok v priestoroch školskej jedálne mal slávnostný náboj, chvíľu, potom náboj dostal prívlastok zábavný. Pobavili sme sa na scénkach, ktoré nám ukázali, ako nás vidia naši žiaci. Chvalabohu, aj to sa nám páčilo. Tanec, zábava, smiech, vrelé a úprimné objatia, veslá zábava. V takomto duchu sa niesol večierok až do záverečnej. Vo štvrtok sa všetci učitelia a žiaci zišli na vyhodnocovacej akadémii. Piatok bol posledným školským dňom. Pre deviatakov ten najzvláštnejší. Ráno prijatie starostom obce Ing.Ivorom Husárom v Obradnej sieni Obecného úradu. Potom zvonček, spev.... Slávnostne oblečení a naladení deviataci sa lúčili so svojimi spolužiakmi, učiteľmi, kuchárkami, všetkými, ktorí boli súčasťou ich života deväť rokov. Posledné stisky rúk, slzy, úsmevy. Takúto zmesku navzájom vytvorili žiaci, učitelia, spolužiaci. Milí deviataci, ďakujeme za krásnych deväť rokov. Spomínajme navzájom na chvíle, ktoré vytvorili mozaiku nášho spoločného života. A ešte niečo. Zdravie, láska, túžba po vedomostiach, veľa úsmevov a vždy dobrá nálada nech sú vašimi spoločníkmi. My sa nehneváme, že nás nahradia iní. Len si želáme, aby sa vo vašich úžasných srdciach našlo kúsok miesta aj pre nás. V našich srdciach máte trvalé miesto. Do galérie Rozlúčková boli pridané fotografie.