O škole História školy Profil školy

Na pôde školy pôsobili riaditelia:

roky 1990 – 2004 – Mgr. Alexander Michalík

roky 2004 – 2012 – Mgr. Anton Smatana

od roku 2012 po súčasnosť – Mgr. Jana Stančeková

Zástupcovia:

roky 1990 – 2004 – Mgr. Anton Smatana

roky 1998 – 2005 – Mgr. Marta Važanová

roky 2005 – 2012 – Mgr. Jana Stančeková

od roku 2004 po rok 2015 – Mgr. Eduard Čibik

od roku 2012 po súčasnosť – Mgr. Magdaléna Píšová

Nosnou pedagogickou stratégiou školy je:

- zmeniť charakter vzdelávania a klásť dôraz na formatívny charakter edukácie,

- uskutočniť zmeny v obsahu vzdelávania, zamerané na osvojovanie a rozvoj  kľúčových kompetencií.

- vytvoriť a zabezpečiť systém riadenia a kvality výchovy a vzdelávania v škole s cieľom kvalitatívneho posunu vo vzdelávaní,

- vytvoriť školu, kde učiteľ neposkytuje informácie, ale pomáha žiakom nachádzať informácie a získavať zručnosti,  kde učiteľ vedie žiakov k poznávaniu zapájaním sa do dlhodobej projektovej práce  s presne definovaným cieľom s využívaním digitálnych technológií, ktoré  pomáhajú realizovať nové formy učenia.

Metodické orgány školy - metodické združenia ( MZ)  a predmetové komisie (PK) pravidelne pripravujú organizáciu vzdelávania v súlade s Pedagogicko-organizačnými pokynmi MŠ, Plánom práce školy a na základe Školského vzdelávacieho programu:

- nácvik divadelného predstavenia v materinskom a v cudzom jazyku,

- exkurzie, návštevy divadelných a kultúrnych podujatí

- organizácia, lyžiarskeho  výcviku a plaveckého  výcviku

- vyučovanie mimo tried – v exteriéri školy

- návšteva múzeí, skanzenov , výstav

- tvorba projektov a ich prezentácie

- besedy, výchovné aktivity súvisiace so vzdelávaním

Spôsob a miera žiakovho rozvoja sa neposudzuje podľa miery daností, ale hlavne podľa toho, ako  žiak dokáže myslieť a svoje myšlienky vyjadrovať, riešiť úlohy z praktického života, ako sa vyvíja jeho osobnosť v jeho mnohorakosti.

• Podporujeme výučbu pomocou didaktickej techniky,  samostatné a tímové projekty,  prezentácia a obhajoba výstupov,  praktická výučba.
  • Dôraz je kladený na samostatnosť a zodpovednosť za učenie. Využívame IKT vo vyučovaní. Podporujeme aktívne učenie, žiaci vyhľadávajú sami informácie na internete.
  • Prevenciu drogových závislostí  chceme zamerať na aktivity zamerané proti fajčeniu a užívaniu alkoholických nápojov  prostredníctvom koordinátora, rodičov a všetkých vyučujúcich, účelným využívaním voľného času i vlastným príkladom.
  • Budeme sa snažiť dôsledne vychádzať z potrieb žiakov a motivovať ich do učenia pestrými formami výučby.
  • Chceme si všímať talent v jednotlivých oblastiach a rozvíjať ho do maximálnej možnej miery. Viac budeme preferovať samostatnú prácu žiakov a ich cieľavedomé zvládanie učiva.
  • Podporujeme angažovanosť našich žiakov na verejnom dianí prípravou kultúrnych programov s rôznym zameraním.
  • Častými vychádzkami a pobytom v prírode  vytvárame predpoklady pre dobrý vzťah žiakov k prírode a k jej ochrane. Organizujeme každoročne  školu v prírode, vedieme turistický krúžok.